top of page
1611024991_26-p-fon-iz-garri-pottera-60_edited.jpg

Міжнародна акція «Книжкова ніч Гаррі Поттера» із серцем у Лондоні щорічно реалізується книгарнями, бібліотеками, школами, окремими ентузіастами по всьому світу: від США до Нової Зеландії та Китаю. Її ідея, що має на меті підкріпити й стимулювати фанатський рух поттероманів, належить британському видавництву «Блумсбері», воно ж володіє всіма правами на книжкову серію. Ініціатор акції має свої пропозиції щодо її проведення, однак дає конкретним організаторам можливість самостійно обирати формати, спираючись на рекомендації лише умовно. За таких обставин Черкаська обласна бібліотека для дітей знайшла для себе ідеальний баланс між літературним першоджерелом, порадами видавництва й власним баченням. Ми взяли ідею, але зробили на її основі дещо ексклюзивне, дуже своє. Франшиза про Гаррі Поттера й сама по собі має величезну й невгасиму силу залучати дітей до читання. Сподіваємося, наш формат заснованих на цій ідеї подій, надихає читачів не менше. І не лише читати-перечитувати про пригоди Хлопчика-Який-Вижив, а й шукати інші, такі ж захопливі, історії у фонді бібліотеки.

001_титульна.jpg

«Книжкова ніч Гаррі Поттера» була заснована наприкінці 2014 р. й уперше проведена на початку 2015-го. Тоді вона включала 10,5 тисяч вечірок у різних містах Великобританії та за її межами. У 2016-му кількість вечірок перевершила 12,5 тисяч, а на початок 2018-го могла похвалитися вже 39 країнами-учасницями. 7 разів акція проходила 4 – 6 лютого, лише у 2021 р. «Блумсбері» зробило виняток, врахувавши карантинні обмеження через епідемію коронавірусу. Цьогоріч ініціатори ідеї зробили ребрендинг. «Ніч...» стала «Книжковим днем Гаррі Поттера», а дату перенесли на 12 жовтня.

003_Наша перша вечірка.jpg

У Черкаської обласної бібліотеки для дітей історія події вийшла не менш заплутана й дуже нерівна. Ми проводили «Книжкову ніч Гаррі Поттера» лише тричі, у 2020 р. долучившись до акції вперше. Однак тоді були змушені кілька разів переносити дату через карантин. Спочатку у зв’язку з грипом, наступного року – з ковідом. У 2022 р., за якимось зловісним збігом, подія була призначена на 24 лютого... Провести цю вечірку з деякими корективами вдалося лише 2 квітня 2023 р.     

004_Зірка на карті.jpg

   Підготовка до дійства в усіх локальних організаторів починається однаково. «Блумсбері» визначає тему, яка буде ключовою цього разу. Тема так чи інакше пов’язана зі світом Гаррі Поттера. Це може бути сюжет конкретного фільму або елемент книги. Так, у 2019-му акція була присвячена книзі й фільму «Фантастичні звірі», у 2020-му – Тричаклунському турніру, центральній події 4-ї книги серії «Гаррі Поттер і Келих Вогню». Надалі видавництво готує пакет електронних матеріалів, що включає афішу, запрошення, промоматеріали для соцмереж і – найголовніше – ілюстрований порадник з описом можливих ігрових заходів, ідеями для пригощання, сувенірів, костюмів тощо.

Також на сайті видавництва, у розділі, присвяченому акції, можна переглянути відео тематичних майстер-класів, інтерв’ю із зірками екранізації, усілякі додаткові ідеї для веселого свята. Усі, хто долучаються до проведення акції у своєму регіоні, мають зареєструватися на сайті й відмітитися на онлайн-мапі події. Кожне місце з тематичною вечіркою позначається на карті зіркою.

   Пройшовши реєстрацію й отримавши свою зірку на загальній мапі, наша бібліотека завантажує матеріали видавництва й зважає на них при підготовці своїх заходів. Порадник перекладається українською, усі залучені до акції відділи (а це, по суті, усі відділи закладу) ознайомлюються з підказками й розробляють концепцію свого сценарію. Тут варто зауважити, що від початку Черкаська обласна бібліотека для дітей обрала один формат «Книжкової ночі...», що в нас називається бібліосутінками. У приміщенні облаштовується 8-10 локацій, на яких передбачені різні активності й сюжети. Постійними локаціями щороку лишаються: «Крамничка «Витівки Візлів», у якій діти можуть обміняти зароблені на інших станціях магічні гроші на сувеніри; майстер-класи з виготовлення чаклунських предметів («чарівні» палички, сови з підручних матеріалів тощо); «Віртуальна магія» з розробленими бібліотекарями тематичними онлайн-іграми.    

005_Форд Англія_фотозона.jpg

   Підготовка до вечірки завжди передбачає виготовлення численних декорацій та ретельне оформлення кожної локації тематичною атрибутикою. Це робить нашу версію «Книжкової ночі...» атмосферною й особливо ефектною. Так, вибагливою в цьому плані була тема 2022 р. «Магічний транспорт». Зокрема, для центральної фотозони (ще одного елементу, спільного для всіх трьох наших бібілосутінок) на цей раз з картону й паперу була виготовлена «машина містера Візлі», розмальована імітація блакитного форду «Англія» з екранізації, а також Войовнича верба, у яку летюче авто врізалося за сюжетом другої книги. На локації «Заборонений ліс» дітям трапився картонний тестрал, що, за задумом Дж. Ролінґ, має вигляд кінського скелета, обтягнутого чорною шкірою і з крилами.

Зайти ж до «Міністерства магії» можна було через телефонну будку в людський зріст – ще одне зроблене з картону диво, у середину якого бібліотекарі помістили справжній телефон. Достоту як в оригінальній історії!
   Утім, у попередні роки працівники бібліотеки виготовляли для декорування локацій не менше дивовиж. Так, для «Книжкової ночі...» у 2020 р. у техніці пап’є-маше було створено дракона, який послужив нам і наступного року. Тільки на «Тричаклунському турнірі» читачі долали його, шукаючи навколо грізної постаті «золоте» яйце, ретельно заховане в коробках. На тій локації панувала півтемрява, додатковий ефект створювало полум’я на екрані й запис грізного рику. А на «Алеї Діаґон» наш дракон переселився в підземелля банку Ґрінґотс. І діти вже мали не перемогти його, а навпаки – звільнити з ланцюгів.

   Для темної чаклунської крамниці «Борджин і Берк» із пап’є-маше було створено моторошну руку слави (за легендою, вона освітлює шлях своєму власникові). Для книжкової крамниці «Флоріш і Блотс» з’явилася на світ «Жахлива книга жаховиськ» – товстий фоліант, вкритий хутром, скутий ременем і наділений двома рядами іклів.

   Фотозоною, по суті, у нас завжди стає кожна локація. Так, щоб гравці могли не тільки виконувати завдання й заробляти сувенірні гроші (галеони), а й робити світлини на пам’ять. Хіба що центральна фотозона цікава сама по собі. Крім летючого автомобіля, у різні роки її прикрашав камін із численними конвертами, які ніби вилітають із нього, а також відтворений за ілюстрованим виданням «Гаррі Поттера й філософського каменя» прохід на алею Діаґон.

008_Книга жаховиськ.jpg

Останній мав вигляд діри в цегляній стіні, крізь яку видно хідник і будівлі чаклунських крамниць. За допомогою дрібних аксесуарів, іграшок, виготовлених спеціально для події предметів ми оформлювали купе в Гоґвортс-експресі, кімнату в будинку за адресою Грімо, 12, дім Дурслів, помешкання русалок, магічний звіринець тощо.

   Оскільки майже всі учасники події в попередніх опитуваннях зазначають, що їх цікавить сувенірна продукція, чимало часу при підготовці до бібліосутінок завжди займає виготовлення товарів для крамнички «Витівки Візлів». Здебільшого на продаж ідуть дрібнички, які бібліотекарі роблять самотужки з підручних матеріалів: маленькі сови, мітли, хатинки Ґеґріда, тематичні прикраси. Популярністю незмінно користуються різнокольорові компоти й соки, розлиті по маленьких пляшечках. Їх подають як зілля удачі, кохання, ейфорії, відповідно підписують й оцінюють в один галеон – так, щоб кожен читач міг собі це дозволити, пройшовши бодай одну локацію. Крім того, в хід іде печиво, желейні черв’ячки, шоколадні монетки й інший подібний дріб’язок. «Книжкова ніч...» – дійство тривале, діти багато рухаються й точно потребують частування.

Трохи нашого неймовірного реквізиту

   Незмінною традицією на підготовчому етапі для нас також завжди є попередня реєстрація учасників. Діти заповнюють спеціальну Гугл-форму, залишаючи свої дані для оформлення іменного запрошення, а також вказують важливі для організаторів відомості: звідки дізналися про подію, що на вечірці їх цікавить найбільше. Першого разу анкета для реєстрації була відкрита для всіх охочих. Однак досвід того року в деяких нюансах виявився специфічним. Так, було вирішено не допускати до участі надто маленьких дітей, які лякаються відтворених на локаціях монстрів, не можуть виконати елементарних ігрових завдань і потребують постійного супроводу батьків. Крім того, попри загальний характер завдань, наш формат краще зарекомендував себе для невипадкових читачів. Іншими словами, учасники дійства повинні мати приблизне уявлення про книги й фільми, пов’язані зі світом Гаррі Поттера. Тому

011_Реєстрація і промо.jpg

з 2021 р. доступ до реєстраційної анкети отримують лише ті учасники, які здатні відповісти на 5 питань  вікторини, посильної для всіх, хто читав бодай одну книгу або бачив хоч один фільм. Також до участі запрошуються лише діти від 7-8 років. Хоч, звісно, цілком проблему в такий спосіб ми не вирішили: нерідко вікторину замість дітей долають батьки...

   Надзвичайно важливою для нашої першої «Книжкової ночі Гаррі Поттера» виявилася промокампанія. Оскільки до того в Черкасах жоден заклад не долучався до цієї міжнародної акції та її формат був новим не лише для нашої бібліотеки, важливо було продумати все до деталей. Тому працівники читальні спільно з учасниками й керівником бібліотечної кіностудії «Соняшник» зняли великий проморолик, який показував найцікавіші елементи кожної локації, давав уявлення про персонажів і загадки, на які там можна натрапити. Так, у кадр потрапила наша Ріта Скітер – відома поттероманам нав’язлива кореспондентка «Щоденного віщуна», схильна до побрехеньок і перебільшень. Її роль майстерно виконала бібліотекарка відділу масової роботи та естетичного виховання Валентина Дем’яненко. Звісно, вона продовжила свою роботу упередженого інтерв’юера й безпосередньо на вечірці. Локацію «Зимовий бал» представляла головний бібліотекар відділу обслуговування учнів 5 – 9 класів Наталія Коваленко. Вона із чоловіком давала учасникам бібліосутінок майстер-клас із джайву й вальсу. Відповідно, для проморолика пара виконала кілька танцювальних па.

   Елементом рекламної кампанії став кліп від кіностудії «Соняшник» на пісню її тогочасного активного учасника Дениса Кладка. Цей же хіт хлопець виконав потім на відкритті «Книжкової ночі...». Після завершення свята кіностудія доопрацювала пісню, зробила її довшою й змонтувала новий кліп – уже з кадрами з події.

012_Зворотний відлік_edited.jpg

Ще майбутніх гостей мала надихнути жартівлива відеоінструкція з дефіле на конкурсі костюмів. На вечірці охочі представити свій образ й виграти приз мали артистично пройтися сценою й сказати кілька слів на заохочення ведучого – професійного конферансьє й актора Черкаського академічного обласного театру ляльок Миколи Короля. Попереднє ж відео мало зацікавити й, водночас, підказати учасникам, як презентувати свій костюм найбільш виграшно.

   Звісно, кожна така вечірка передбачала певну рекламу, хоча наступні після 2020-го кампанії й не були настільки інтенсивними, адже ми вже зібрали віддану аудиторію, готову ходити на подібне дійство щороку. Кожна промокампанія передбачає текстовий анонс, який потім передруковують Інтернет-видання. У 2023 р. у сторіз Інстаграму регулярно з’являлися постери зі зворотним відліком, що мали розпалити цікавість наших гостей.

 Також бібліотекарям допомогла з рекламою філія ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Суспільне Черкаси». Канал знімав підготовку до «Книжкової ночі...» у 2020 й у 2021 рр. Кореспонденти приходили до бібліотеки, брали інтерв’ю в працівників закладу, показували процес оформлення фотозон і виготовлення реквізиту. Крім того, у перший рік нашої участі в акції канал надав нам непоганий майданчик для реклами, запросивши представників бібліотеки на передачу «Ранок на UA: Черкаси». Там ми поговорили про плани й проєкти бібліотеки, докладно зупинившись на підготовці до свята «Гаррі Поттера».

Промовідео до "Книжкової ночі Гаррі Поттера"

Промовідео до "Книжкової ночі Гаррі Поттера"

Переглянути зараз

   Перебіг бібліосутінок щороку ретельно розпланований, хоч і не має єдиного сценарію. На кожній локації її «господарі» мають окремий план, супровідні матеріали, набір активностей і завдань. Дійство починається з безпосередньої реєстрації гостей у вестибюлі бібліотеки. Для того, щоб стимулювати читачів дійсно приходити на свято (а не лише реєструватися онлайн, відтак забувши про свою реєстрацію), перші два роки їм виписували іменні запрошення. Діти або їхні батьки мали зайти по запрошення напередодні події, у такий спосіб підтвердивши свою участь. На темі «Тричаклунський турнір» ми обіграли процес із запрошенням додатково:

013_Келих Вогню.jpg

після фактичного запису на вході діти кидали папірець у спеціально створений «Келих Вогню», подібно до героїв книги, підтверджуючи свою магічну угоду на участь у турнірі. На жаль, запрошення все одно не гарантують фактичного візиту: щоразу на дійство приходить лише 50-70% попередньо зареєстрованих дітей. Утім, кількість безпосередніх учасників

усе одно лишається значною – понад 100 осіб, у тому числі за рахунок тих, хто просто прийшов, проігнорувавши реєстрацію або дізнавшись про подію тільки перед її початком. Паперові ж запрошення подобаються дітям: більшість забирає їх собі на пам’ять про свято.

   Після перепису всіх гостей номінальна ведуча бібліосутінок звертається до них із вступним словом, коротко описуючи правила вечірки й порядок відвідування локацій. Перша «Книжкова ніч...» передбачала вільне пересування дітей і їхніх батьків бібліотекою. Учасники самі обирали, куди йтимуть далі, деякі локації могли пропустити або відвідати двічі. Орієнтування їм полегшував дороговказ у вестибюлі та Карта мародерів (ошатно оформлений аркуш зі списком локацій і вказівкою на їхнє розташування). Додатково локації

перед початком дійства представляли на сцені їхні господарі. Така практика не виправдала себе. Хоч дітям і сподобалося самостійно обирати маршрут, такий спосіб пересування створював хаос на окремих станціях. Особливо помітно це було на пункті «Перше завдання. Перехитруй дракона». Оскільки золоте яйце в Кімнаті казок гравці мали шукати поодинці, це передбачало чергу перед дверима. Бібліотекарі ж потребували по кілька хвилин, щоб кожного разу переховати реліквію й привести локацію до ладу.

014_Ведуча.jpg

У загальному підсумку перший захід вийшов найбільш тривалим за часом, розтягнувшись майже на 4 години.

   Врахувавши попередній досвід, у наступні роки ми об’єднували дітей у 8-10 груп (за кількістю локацій) при вході в бібліотеку. Кожну групу супроводжує бібліотекар, що рухається відведеним маршрутом. Так тривалість бібліосутінок трохи скорочується, і всі учасники встигають побавитися на всіх локаціях. З другої нашої «Ночі...» батьків не допускають на прогулянку локаціями. У 2021 р. така вимога диктувалася необхідністю уникати скупчень через коронавірус. Пізніше ж була залишена як більш практична, ніж варіант присутності дорослих упереміш із дітьми. Так ми уникаємо образ деяких гравців, коли за їхніх суперників завдання виконують батьки, та й чисельність груп стає оптимальною для ефективної роботи.

015_Карта мародера.jpg

Розгляньмо докладніше змістове наповнення деяких особливо успішних локацій. Як уже зазначалося, у 2020 році основною ідеєю свята був Тричаклунський турнір, що обмежило й, водночас, конкретизувало напрямок роботи кожної станції. Бібліотекарі намагалися дотримуватися сюжету книги, тож, крім неодноразово згаданого вище дракона, своє втілення в нас знайшло друге завдання турніру «Підводний світ» і третє – «Лабіринт». У «Підводному світі» діти на час шукали «вкрадене русалками» – прикріплені до повітряних кульок портрети персонажів, яких у книзі мешканці озера заховали на дні від чемпіонів. А також практикувалися в трансфігурації, магічній дисципліні з перетворення одних предметів на інші. У нашій версії треба було домалювати частини до абстрактної фігури, щоб вийшов упізнаваний предмет.

У «Лабіринті» гравці відгадували загадки сфінкса, виконували завдання «дружини павука Арагога» й, у цілому, повторювали дії літературних героїв у «маглівській» версії.

   Своє відображення в локаціях знайшли й інші події книжки «Гаррі Поттер і Келих Вогню». Крім описаних танцювальних майстер-класів, на станції «Зимовий бал» пройшла дискотека – це вже на завершення бібліосутінок, щоб підтвердити їхній формат вечірки. На локації «Міжнародний турнір із квідичу» передбачалася естафета з мітлами. В інших куточках бібліотеки діти дарували шкарпетку Доббі (із зав’язаними очима прикріплювали цей улюблений ельфом елемент одягу до його картонної фігурки), навчалися простим фокусам (маглівська магія), відповідали на питання тематичних онлайн-вікторин (усі створені тоді й пізніше ігри на тему можна пройти на сайті бібліотеки у розділі «Ігровий майданчик»). 

016_Зимовий бал.jpg

   Тема 2021 р. «Алея Діаґон» уже не акцентувала увагу на одній книзі, пропонуючи надихатися сценами з усіх творів серії. Оформлення й завдання локацій мали пов’язуватися з крамничками й іншими закладами, розташованими на магічній бізнесовій вуличці. До роботи деяких станцій цього разу ми запросили цікавих гостей. Наприклад, у «Крамничці Олівандера» діти могли поспілкуватися з керівником гуртка

«Хортинг-клуб «Стимул» Черкаського центру дитячої та юнацької творчості Віктором Синьогубом. Чоловік має цікаве хобі – виготовляє з дерева чарівні палички, дуже схожі на представлені в екранізаціях. У «Книгарні Флоріш і Блотс» на гостей чекав наш Ґілдерой Локарт – самозакоханий і хвалькуватий професор Захисту від темних мистецтв. Його роль блискуче зіграв режисер і поет, керівник бібліотечного театрального гуртка «Задзеркалля»  Олександр Бондаренко.

018_Пріоре Інкантатем.jpg

Інші локації теж по-своєму обігрували антураж і сутність діяльності чаклунських закладів. У крамниці чорної магії «Борджин і Берк» у провулку Ноктерн (відгалуження Алеї Діаґон) діти робили ефектні хімічні досліди. І спробували виконати закляття «Пріоре Інкантатем» (демонстрація останніх дій, виконаних чарівною паличкою): за допомогою спеціального застосунку на планшеті й пластикової перевернутої піраміди дітям являлися своєрідні голограми фантастичних звірів і відомих магів. В «Ательє мадам Малкін» гравці спробували себе в ролі модельєрів,

приміряючи й комбінуючи різні моделі чарівницького вбрання. «Банк Ґрінґотс» став подобою іскейп-руму: шукаючи підказки й виконуючи нескладні дії, діти мали знайти вихід із кімнати за обмежений час. У «Соварні Айлопс» і «Пакувальній майстерні» проходили майстер-класи. “Dance hall” пропонував невелику фізичну розрядку після напружень інтелекту.

   Нове наповнення знайшли вже відомі поттероманам із попередньої вечірки локації, пов’язані з магічним спортом («Усе для квідичу») та онлайн-іграми («Віртуальна магія»). На місці була й крамничка «Витівки Візлів». Щоб діти встигли заробити достатньо галеонів для покупок і не змарнували весь час на цій, улюбленій усіма гостями без винятку, локації, «Витівки Візлів» завжди починають працювати через 40-50 хвилин після старту бібліосутінок. Про це ведуча завжди окремо повідомляє по бібліотечному радіо.

Наші магічні локації

У 2023 р. тема «Книжкової ночі...» стала ще ширшою, оскільки «Магічний транспорт» умовно передбачає не лише засоби пересування, а й містечка, будівлі, несподівані географічні об’єкти, описані в серії книг та фільмах. Більше того, у 2022 р., коли акція відбувалася в усьому світі, «Гаррі Поттер» святкував ювілей: 25 років від дати виходу у світ першої частини історії. Тому «Блумсбері» дали всім місцевим організаторам карт-бланш на ідеї, не прив’язані до жодних конкретних речей. Ми скористалися цим простором, щоб підготувати для учасників вечірки такі локації, яких вони в нас іще не бачили.

   Деякі вже звичні станції отримали нові імена й особливості роботи. «Віртуальна магія» стала «Практичною магією» й замість розгадки онлайн-вікторин передбачала малювання під’єднаною до гаджету спеціальною ручкою. Натомість віртуальні ігри перемістилися до «Гоґвортс-експреса» й стали одним із завдань для отримання квитка на чаклунський потяг. Локація, що перед тим слугувала для танців, перетворилася на «Урок із явлення». Вийшло кумедне заняття із фізкультури з метанням паперових літачків, приладдям для настільного тенісу й швидкою зарядкою «на розігрів».

020_Практична магія.jpg

   Квест-кімната на цей раз перемістилася на площу Грімо, 12. Тепер діти шукали підказки для виходу з помешкання чистокровного роду Блеків. Свій набір розваг мали також локації «Заборонений ліс», «Міністерство магії», «Будинок Дурслів». Популярністю користувався «Чаклунський арт»: за один галеон діти могли отримати на щічку або руку тимчасове татуювання спеціальними фарбами. Зображення, певна річ, тематичні – фантастичні звірі, символ смертельних реліквій тощо. І, звісно ж, незамінні майстер-класи з виготовлення чарівницького приладдя.

025_Фінал.jpg

   Кожна «Книжкова ніч Гаррі Поттера» закінчується значним висвітленням на всіх Інтернет-представництвах бібліотеки та в мас-медіа. У різні роки фотоматеріали й статті ми оформлювали в лонґріди, нотатки на Фейсбуці, «каруселі» в Інстаграмі. І, обов’язково, підсумковий відеоролик. До створення мініфільму про грандіозне дійство

завжди долучаються керівник й учасники бібліотечної кіностудії «Соняшник».

   Цікавість до події місцевих ЗМІ також не згасає. Відеорепортажі для вечірніх випусків новин у перші два роки робили кореспонденти ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Суспільне Черкаси». Наші підсумкові статті на сайті залюбки передруковували, часом доповнюючи власними світлинами, Інтернет-видання «18000», «Вичерпно», «Дзвін» та ін. Усі ці матеріали зараз можна переглянути на сайті Черкаської обласної бібліотеки для дітей у розділі «Про нас» (рубрика «Ми у ЗМІ»).

«Книжкова ніч Гаррі Поттера»: репортажі й підсумки

«Книжкова ніч Гаррі Поттера»: репортажі й підсумки

«Книжкова ніч Гаррі Поттера»: репортажі й підсумки
Пошук відео...
Перша в Черкасах «Книжкова ніч Гаррі Поттера»

Перша в Черкасах «Книжкова ніч Гаррі Поттера»

05:45
Відтворити відео
Книжкова ніч Гаррі Поттера в Черкасах – 2021

Книжкова ніч Гаррі Поттера в Черкасах – 2021

08:45
Відтворити відео
«Книжкова ніч Гаррі Поттера. Магічний транспорт»

«Книжкова ніч Гаррі Поттера. Магічний транспорт»

17:54
Відтворити відео
Суспільне Черкаси. Новини від 19.02.2020

Суспільне Черкаси. Новини від 19.02.2020

01:44
Відтворити відео

   Загалом, «Книжкова ніч Гаррі Поттера» стала ідеальним іміджевим заходом для нашої бібліотеки і, без зайвої скромності, справжньою культурною подією для всього міста. За три роки участь у ній взяли близько 400 дітей і підлітків, не лише з м. Черкас, а й з інших міст області (Сміла, Чигирин, Ватутіне, Монастирище та ін.). Юні поттеромани завжди активно готуються до дійства, продумуючи мейкап, готуючи костюми й аксесуари, це легко простежити за місцевими батьківськими вайбер-групами й телеграм-чатами. Мантії й палички не обов’язкові для участі, але всі охочі перевтілитися в нагороду отримують на вході галеон і змагаються в конкурсі костюмів за символічні призи – настільні ігри, магічні прикраси, набори фокусів, сувенірне мило тощо. 

   За час проведення «Книжкової ночі Гаррі Поттера» ми змогли зібрати постійну аудиторію, що пильно стежить за нашими новинами й обов’язково приходить на бібліотечні вечірки (модель бібліосутінок із Гаррі Поттером ми повторили з Алісою Льюїса Керрола, також успішно). Діти цікавляться нашими анонсами, хваляться, що були на «Ночі...» вже тричі, постять відповідні світлини в соцмережах і просять батьків переказувати нам подяки. Це щоразу дуже мотивує бібліотекарів до подальшої творчості, гарантує зростання популярності бібліотечних профілів у соцмережах і, загалом, заряджає енергією. Тому Черкаська обласна бібліотека для дітей і надалі планує долучатися до цієї прекрасної міжнародної акції, незалежно від того, який час доби фігуруватиме в її назві.    

800 х 200.jpg
bottom of page